סל הקניות ריק
 
כנס הבינלאומי ה- 8 לאוריגאמי 2016
 
אורחי הכבוד
ד"ר רוברט לאנג מארה"ב
יהודה פלד - ישראל
 
 במהלך ביקורו בישראל ד"ר לאנג הקדיש יומיים מביקורו בהרצאות וסדנאות לשתי חברות   High Tech 
 ד"ר לאנג התארח בביתם של פול ג´קסון ומירי גולן

  
 ד"ר לאנג בים - סידני עלי - הרצליה
 
 סדנאות במכללת שנקר 
 
 
האמן פול ג´קסון מלמד מזה 16 שנים במכללת שנקר סטודנטים לטקסטיל, אופנה ועוד..
במסגרת זו ד"ר לאנג לימד את הסטודנטים של פול בשנקר
 
 
כנס אוריגאמי ה- 8 
 
              
 ספר הכנס כולל דגמים של חברי הארגון הישראלי
 
 
 היום ה- 1 בכנס הבינלאומי לאוריגאמי
 
 
      
  מקפלים את קופסאת הכנס ומכינים את התערוכה       מתחילים בסדנאות חלקן באולם וחלקן בכיתה נפרדת      
 
     
 הדגמים של ד"ר לאנג                                                               ד"ר לאנג מלמד במליאה
 
 
פתיחה רישמית של הכנס עם יהודה פלד ד"ר רוברט לאנג והאמן פול ג´קסון 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

 
 
 
 

 

 

 ד"ר רוברט ג. לאנג  | 14-16 לאפריל 2016

ד"ר לאנג הוא מרצה מרתק ובעל ניסיון רב. 
יש לו את היכולת להדגים ולהסביר את הרבדים השונים מאחורי אמנות האוריגאמי
לקהל בעל ידע מתמטי וגם לקהל שאינו עוסק במתמטיקה.
דבר שהופך את הסדנאות וההרצאות שלו קלים להבנה, למרתקים ומהנים.
 
מציפורים מרפרפרות לטלסקופים בחלל: האמנות והמדע מאחורי האוריגאמי

רוברט ג. לאנג, אלאמו, קליפורניה

http://www.langorigami.com

 בעשור האחרון של המאה החולפת התרחשה מהפכה בפיתוח ושימוש של שיטות מתמטיות לאוריגאמי, האמנות היפנית עתיקת היומין של קיפול נייר. קיימות שיטות נרחבות לתכנון אוריגאמי באמצעות שיטות מתמטיות, החל מאזטוריות וכלה בנגישות מאד. בהרצאה זו, אתאר כיצד רעיונות גיאומטריים הובילו לפתרון מחלקה רחבה של בעיות קיפול אוריגאמי — בפרט, הבעיה של קיפול יעיל של צורה עם מספר ומיקום כלשהם של דשים. פתרון בעיה זו הוליד יצירות אוריגאמי מורכבות וריאליסטיות מעבר לכל דמיון, חלקם יוצגו בהרצאה זו. כפי שלעתים קרובות קורה במתמטיקה, תיאוריה שפותחה לטרה מסוימת מולידה מספר יישומים מעשיים. האלגוריתמים והמשפטים של תכנון אוריגאמי מאירים על שאלות מתמטיות עתיקות יומין ואף פותרים בעיות הנדסיות מעשיות. אתאר כיצד האוריגאמי אפשר לפתח כריות אוויר בטוחות יותר, טלסקופים בחלל, ועוד. 

 רוברט ג. לאנג מוכר כאחד אמני האוריגאמי המובילים בעולם וכן כחלוץ תחום האוריגאמי החישובי ופיתוח אלגוריתמים לתכנון אוריגאמי. הוא בעל דוקטורט בפיסיקה יישומית מאוניברסיטת קלטק; תוך כדי עבודתו בנאסא, מעבדות Spectra-Diode ו- JDS Uniphase, פרסם מעל 100 מאמרים ו-50 פטנטים בלייזרים ואופטואלקטרוניקה. הוא גם כתב וערך 14 ספרים וכן תקליטור על אוריגאמי. כיום הוא אמן אוריגאמי במשרה מלאה ויועץ לענייני יישומים הנדסיים של אוריגאמי. עם זאת, הוא עדיין מעורב בעולם הלייזרים; לאחרונה,בשנים 2007-2010, שימוש כעורך הראשי של העלון IEEE Journal of Quantm Electronics. ב-2009 הוא קיבל את התואר הגבוה ביותר של אוניברסיטת קלטק, תואר בוגר נכבד (Distinguished Alumni Award), ובשנת 2013 נבחר כעמית (Fellow) של אגודת המתמטיקה האמריקאית. 

 

 

הרצאה ומצגת על אמנות האוריגאמי 

זוהי הרצאה באורך 40-50 דקות על אמנות האוריגאמי והקשרים שלה למתמטיקה, מדע, וטכנולוגיה. ניתן לראות גרסה מקוצרת שלה (18 דקות) כאן: http://www.ted.com/index.php/talks/robert_lang_folds_way_new_origami.html 

 מציפורים מרפרפרות לטלסקופים בחלל: העולם המודרני של האוריגאמי

 בעשור האחרון של המאה החולפת התרחשה מהפכה בפיתוח ושימוש של שיטות מתמטיות לאוריגאמי, האמנות היפנית עתיקת היומין של קיפול נייר. קיימות שיטות נרחבות לתכנון אוריגאמי באמצעות שיטות מתמטיות, החל מאזטוריות וכלה בנגישות מאד. בהרצאה זו, אתאר כיצד האוריגאמי התפתח במאה ה-20 מתחביב פשוט לאמנות מורכבת וריאליסטיות מעבר לכל דמיון. חלק גדול מהתפתחות זו נובע מתגליות של המתמטיקה של האוריגאמי. אף על פי שאלה פותחנה לשם האמנות, הן הולידו מספר שימושים מעשיים מעניינים. האלגוריתמים והמשפטים של תכנון אוריגאמי מאירים על שאלות מתמטיות עתיקות יומין ואף פותרים בעיות הנדסיות מעשיות. אתאר כיצד האוריגאמי אפשר לפתח כריות אוויר בטוחות יותר, טלסקופים בחלל, ועוד.

 

סדנאות אוריגאמי - הסדנאות יתקיימו בכנס אוריגאמי - לרישום

 1. מבוא לקיפול פאונים מחוליות אוריגאמי

 בסדנה זו נכיר את עולם קיפול האוריגאמי ע״י חוליות (אוריגאמי מודולארי), קיפול פאונים וצורות גיאומטריות באמצעות מספר דפים ה״ננעלים״ זה לזה בטכניקות טיפול. נתחיל בחוליה גיאומטרית פשוטה, ונתקדם לחוליות מורכבות יותר ופאונים מורכבים יותר, ככל שהזמן והקהל יאפשרו. בסדנה זו הקהל ילמד קצת גיאומטריה תלת-מימדית בצורה חווייתית דרך קיפול צורות גיאומטריות מרהיבות. 

  2. להפיח חיים באוריגאמי: שיטות קיפול אמנותיות

בסדנה זו נלמד כמה מטכניקות הקיפול שפותחו בשלהי המאה האחרונה שאיפשרו להפיח חיים וטבעיות לאורגיאמי. בפרט, נחקור את הטכניקה שנקראת ״קיפול רטוב״. נייר יסופק בסדנה. מעט נסיון באוריגאמי מומלץ, אך הקיפולים לא יהיו מורכבים מאד. 

 3. מבני אוריגאמי ליישומים טכנלוגיים ועיצוביים

 קהל יעד: מעצבים, ארכיטקטים, תלמידי עיצוב, הנדסת מכונות. 

גילאים: אוניברסיטה ומעלה.

רקע באוריגאמי: לא נחוץ. 

 זוהי סדנה פעילה בה נלמד ונתנסה במגוון מבני קיפול המשמשים ליישומים טכנולוגיים שונים, החל ממבנים חלליים מקופלים וכלה במכשור רפואי. סדנה זו מאד פעילה: אתם תקפלו תרשימי קפלים ותחקרו את התכונות המכניות של מבנים מקופלים והחוקים שלהם. 

 4. שיטת תכנון אוריגאמי באמצעות מעגלים ונהרות. 

 קהל יעד: אמני אוריגאמי שרוצים להתחיל לתכנן יצירות משלהם.

רקע באוריגאמי: קיפול דגמים מורכבים ומעלה. 

 בסדנה זו נלמד את שיטת תכנון האוריגאמי מבוססת מעגלים, נהרות, ומילוי מצולעים (polygon packing). 

 לפרטים והזמנת ד"ר לאנג בתיאום עם המרכז לאוריגאמי - 052-4267484 




המרכז הישראלי לאומנות האוריגאמי | כצנלסון 149 גבעתיים | משרד 03-7513483 | פקס 03-7515780 | origami@netvision.net.il | חנות האוריגאמי
בניית אתרים www.Blacknet.co.il